Naše stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     OK
Máte své oblíbené
obchodníky
pod palcem?
o projektu Vítejte na stránkách, věnovaných obchodníkům, kteří poskytují své produkty a služby přátelskou, přístupnou a přívětivou formou zejména starším spoluobčanům. Webové stránky jsou realizovány v rámci projektu „Prověřeno seniory“, podpořeného z rozpočtu Ministerstva práce a sociálních věcí České republiky. Na projektu se podílí partneři: Ad Fontem, z.s. Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace, z.s. Senior pas Představení projektu Projekt „Prověřeno seniory“ má za cíl vytvořit síť důvěryhodných obchodníků, kteří poskytují spolehlivé služby, kvalitní zboží a profesionální zákaznickou péči. Jednoduše řečeno, cílem je vytvoření seznamu prodejců, u kterých bude mít zákazník jistotu, že na něj nebudou zkoušet nekalé praktiky a jiné podvodné jednání. Dalším posláním je pomoci seniorům v orientaci při nakupování z hlediska jejich práv, aby věděli, na co mají ze zákona nárok a kam se v případě podezřelého jednání obrátit. Především u seniorů posílit pocit, že na to nejsou sami. Kladně ohodnocený obchodník získá označení „Prověřeno seniory“, kterým může disponovat ve svých propagačních materiálech a bude též uveden na o?ciálních internetových stránkách projektu.
Nezisková organizace, založená za účelem podpory rodin a seniorů. Posláním organizace je pomáhat sociálně slabým, seniorům a vyloučeným sociálním skupinám. Ad fontem se také věnuje organizaci kulturních akcí, zejména se zaměřením na mezigenerační soužití a podporu mezigeneračních vazeb.


Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace, z.s. sídlí v centru Brna na adrese Mečová 5, kde je spotřebitelská poradna i koordinační centrum pro všechny poradny v ČR. Mezi hlavní úkoly sdružení patří zajišťování bezplatného spotřebitelského poradenství. Sdružení poskytuje spotřebitelům osobně, e-mailem či telefonicky spotřebitelské právní rady v jejich problémech.
realizátor
projektu


Ad Fontem, z.s.
Klecandova 712/11
613 00 Brno – Černá Pole

www.adfontem.cz
napište nám

OPIŠTE KONTROLNÍ KÓD

Aktivity projektu Prověřeno seniory jsou podpořeny z dotačního programu.
Podpora veřejně účelných aktivit seniorských a proseniorských organizací s celostátní působností.
© 2021 proverenoseniory.cz